Informace

Najpredávanejšie produkty

 • možnosti platby a doručenia

 • TOPlist
TIBI - vodný kefír Zväčšiť

TIBI - vodný kefír

TIBI vodny kefir

Nový produkt

TIBI & KOMBUCHA

Tibi kefír

sú naozaj živé zrnka, rastú a množia sa celkom rýchle, stačí im k životu len voda a cukor.Majú jedinečnú štruktúru a farbu, sú priehľadné a krehké ,preto ich je ľahko rozlomiť . Žijú vo výživnom roztoku vody s cukrom a nejakým sušeným ovocím, v ktorom postupne rastú a delia sa . Spotrebovávajú cukor a na výmenu uvoľňujú do roztoku cenné látky, ktoré pôsobia priaznivo na zdravotný stav.

Viac detailov

Tento produkt už nie je dostupný

5,50 €

Detaily

Tibi, nápoj tretieho tisícročiaTibi je osviežujúci šumivý napoj.Je podobný a pripravuje sa podobne ako aj známa huba Kombucha ale liečivé účinky sú niekoľko násobné vyššie. Čiže ak si TIBI zakúpite budete mat nevyčerpateľný zdroj tohto napoja nakoľko TIBI sa Vám bude tzv. rozmnožovať .

Podrobný návod o pestovaný TIBI , výrobe napoja a užívaný získate jeho zakúpením . Zakúpením získate násadu TIBI, ktorá Vám vystačí na výrobu liečivého napoja 1l denne /neskôr aj viac/ a to na neobmedzenú dobu .Domáce liečenie trvá prevažne 5-8 týždne .


Kryštály Tibi sú naozaj živé zrnka, rastú a množia sa celkom rýchle, stačí im k životu len voda a cukor .Zrna majú jedinečnú štruktúru a farbu, sú priehľadné a krehké ,preto ich je ľahko rozlomiť na časti. Žijú vo výživnom roztoku vody s cukrom a nejakým sušeným ovocím ,v ktorom postupne rastú a delia sa . Spotrebovávajú cukor a na výmenu uvoľňujú do roztoku cenné látky , ktoré pôsobia priaznivo na zdravotný stav.
Áno, je to skutočne nápoj tretieho tisícročia, i keď sú o ňom zmienky aj v biblii. Tak neuveriteľne dlho nám trvalo, než sme vedecky prišli na túto pravdu, že Tibi robí zázraky, ktoré medicína proste nevie. Veď vyčistí naše tela zanesené toxickými látkami, dá im väčšiu odolnosť, čiže imunitu a ešte doplní stále chýbajúcu bioenergiu /vitalitu/. To sa dnes považuje takmer za zázrak, a ten si môžete robiť doma, žiadne varenie a za dva dni je všetko hotové.
Spoločenstvo kvasiniek a baktérii používali ľudia na celom svete už od pradávna pre výrobu zdravých kvasných nápojov a potravín .Nápoje, ktoré sa kvasným procesom vyrábajú, obsahujú veľmi vzácne a zaujímavé látky, ktoré sa v bežnej potrave takmer nenachádzajú. Kvasný proces je tým chemickým zázrakom, ktorý to vie. Nápoj Tibi je známy aj pod názvom japonské morské kryštály, živé zrnka, ale tiež vodný kefír. Kryštály Tibi sú naozaj živé zrnka, rastú a množia sa celkom rýchle, stačí im k životu len voda a cukor. Preto, aby nápoj kvasil, musíme do neho pridať figy (zanechávajú však za sebou drobné zrnka), alebo sušené slivky (dávajú nápoju farbu whisky, nie však jej chuť), alebo sušené baracky , všetky predchádzajúce ovocia môžeme nahradiť i hrozienkami. Pre zvýšenie kyslosti pridáme ešte citrón.
Spotreba pre jedného človeka je 1,5 litra na deň, výrobná kvasná doba je 24-48 hodín (preto tie tri litre ako základ).
Hotový nápoj je veľmi chutný, ako citrónový džús, chuť si volíme sami množstvom cukru a pridaním sušeného ovocia. Chladený je výborný a nízka teplota značne predlžuje jeho životnosť. Chuť je však len jeden aspekt, avšak vynikajúcich liečivých účinkov je mnoho. Ten kto užíva tento nápoj preventívne sa liečiť nemusí. Poznám zopár doktorov, ktorí ordinujú minimálne jeden liter Tibi na pečeňové problémy, inému pacientovi taktiež na ľadvinové či močové problémy. Ste unavený?, tak aspoň 1,5 litra denne a ste bez liekoch. Žeby naše alternatívne metódy zasiahla i hlavy pomazané ?
Ja len dodám, že vodný kefír sa môže užívať pre mnoho účelov, liečia sa ním zápaly pečene, žlčníkové i ľadvinové , katary, choroby močových ciest, zápaly čriev, sklerózy, infarkty, pri žltačkovej diéte, osvedčil sa i pri čistení u kožných chorôb, chorobách ženských orgánov a celá rada ďalších vážnych ochorení. Dôležité tu je, že si nápoj pripravujete sami pre seba a máte záujem na sebe pracovať.
PhDr., PaedDr. Petr Nečas, CSc. "Civilizační choroby,výživa a my".

kefir


Účinky kefíru

Vlastnosti pravého kefíru, zaznamenané podľa skusenosti mnoho generácií:

 • Usporiada imunitný systém a zvyšuje odolnosť tela voči chorobám.
 • Reguluje krvný tlak, krvný cukor a lieči cukrovku.
 • Lieči pľúca, zápaly priedušiek, tuberkulózu, astmu, alergie a migrénu.
 • Má priaznivý vplyv na srdce a krv, lieči problémy krvného obehu.
 • Hojí rôzne ekzémy a všetky ochorenia pleti, vedie k vyliečeniu trudovitosti.
 • Lieči ľadviny, močový trakt a chráni prostatu.
 • Má priamy vplyv na hladinu cholesterolu, osteroporézu a reumatizmus.
 • Podporuje produkciu enzýmov a lieči slinivku brušnú.
 • Zlepšuje činnosť pečene a žlčníku, upravuje produkciu žlče, má pozitívny vplyv na zápal pečene.
 • Prispôsobuje látkovú výmenu, trávenie, a lieči ochorenie hrubého čreva.
 • Lieči zápaly hrubého čreva, hnačky, katary, výtoky, syndróm netesného vrátnika, canditidu a iné choroby.
 • Obnovuje rovnováhu črevnej flóry a žalúdočných kyselín, lieči vredy vo dvanástorníku.
 • Produkuje vlastné antibiotika, ničí nepriateľské baktérie, lieči vnútorné a vonkajšie zápaly.
 • Lieči alergiu na laktózu a zaisťuje úplné trávenie mliečnych produktov.
 • Vyrába vlastné protirakovinové zložky, predchádza metastázam a vedie k ch vyliečeniu.
 • Spomaľuje proces starnutia, vyhladzuje a vylepšuje pleť, vlasy a uvoľňuje svalové napätie.
 • Znižuje nekľuť a depresie, zvyšuje energiu a pocit spokojnosti.
 • Vyrába všetky potrebné vitamíny a prospešné baktérie, potrebné pre každodenný zdravý život.Výsledky takmer storočného vedeckého a lekárskeho výskumu sú dostupné v záznamoch príslušného výskumného ústavu vtedajšieho SSSR. Vzhľadom k tomu, že chronické choroby celosvetovo ženu do výšok výdaje na lekársku starostlivosť, získava pravý kefír na obľube nielen pre vlastnosti podporujúce zdravie. Ponúka možnosť znížiť náklady na zdravotníctvo. S rastúcim odporom voči antibiotikám prebieha intenzívny výskum pravého kefíru v Europe a Japonsku. Doterajšie výsledky len potvrdzujú skúsenosti generácii. Pravý kaukazský kefír je Europanom a zbytku sveta známy už takmer sto rokov. Bohužiaľ, cez všetok výskum a snahy o jeho komerčnú produkciu sa pravý kaukazský kefír doposiaľ nepodarilo vyrábať vo veľkom. Pokiaľ si kúpite v obchode "kefír", NIE JE to ten pravý, kaukazský. Pravý kaukazský kefír ide úspešne kvasiť len doma, v malom množstve (1 - 3 l) a len z pravej kultúry. V podstate existujú len dva druhy pravých "kefír grains" (materské kultúry) - kaukazská a tibetská. Kaukazská rastie do väčších "chuchvalcov", tibetská má menší, ale v zásade sú rovnaké, i keď tu patrne môžu byť drobné rozdiely v zložení biomasy. Podstatné je, že oboje robia to, čo je potrebné. Vzhľadom k tomu, že kefírová kultúra je živá vec, je vhodné ju získať z čo najbližšej vzdialenosti, nie z druhej polky sveta. S grains by mal prísť aj návod . Samotné kefírovánie nie je ťažké - zrnka avšak nikdy nesmú prísť do styku ani s chlórovanou vodou, s žiadnym kovom atď., inak hynú.

Viac o Tibi Tibi je známou variantov klasického kefíru. Je to osviežujúci šumivý nápoj, často označovaný ako Kefír d'acqua, Japonské kryštály alebo vodný kefír.

Nápoj je obvykle pripravovaný zo špecifickou variantov kefírovej kultúry, často označovanej ako cukrová kefírová zrna. Táto zrna sú kultivovaná v 5 až 10% cukrovom roztoku s kúskami pridaného citrónu. Niektoré recepty obsahujú pridanie sušeného ovocia ako figy, alebo hrozienka, ktoré ďalej zlepšia chuť výživnou hodnotu. Kryštály vodného kefíru sú malé priehľadné sklovite konzistencie, ktoré sa skladajú z polysacharidov vytvorených z glukózy (hroznového cukru). Dextrany sú vyprodukované vďaka symbióze medzi baktériami mliečnej kyseliny a kvasinkami obsiahnutými v matrici. Kefír d'acqua bol možno pôvodné kultivovaný zo zŕn tradičného kefíru z Kaukazu, ale toto zostáva sporné. Ak toto bol ten prípad, potom tie neskoršie zrna sa možno adaptovali a vyvinuli sa po veľa rokoch v kultúru vodnú/cukrovú. Zrna vodného kefíru majú jedinečnú štruktúru a farbu, sú priehľadné a krehké a preto je ich ľahko rozlomiť na malé časti. Na rozdiel od tradičnej kultúry mliečneho kefíru z Kaukazu.

Príprava Kefíru d'acqua
Preslávený vodný kefír bol tu už pomerne dlho. Dnes je tento šumivý nápoj pripravovaný vo veľa domácnostiach sveta. Recept pre výrobu Kefír d'acqua sa môže líšiť medzi rôznymi domácnostiami. Tento osviežujúci nápoj je obvykle kultivovaný s roztokom vody, citrónu a 3 až 10% roztokom cukru, je celkom bežné pridať niekoľko sušených plodov ako figy, sušené slivky alebo baracky. Niekto tiež pridáva celý rozkrojený citrón alebo citrónovú šťavu. To len ukazuje ako mnohostranne je možné tento nápoj pripraviť.
Tradičný vodný kefír je kultivovaný z priesvitných kefírových zŕn, ktoré sú matné s pevnou štruktúrou v porovnaní s tradičným mliečnym kefírovým zrnom z Kaukazu. V závislosti na typu a množstve pridaného cukru nie je neobvyklé keď nápoj obsahuje 2 - 3 % alkoholu po 48 hodinách kvasenia.

Prísady a nástroje:

 • 3 litrová fľaša
 • sito [najlepšie nekovové]
 • 1/2 až jeden menší pohár kryštálov vodného kefíru
 • 2 prirodzene sušené figy/sušené slivky alebo 2 lyžičky hrozienok alebo nejakej zmesi
 • 1 citrón
 • 6 - 9 lyžíc cukru [biely alebo žltý surový cukor]
 • pitná voda
 • 1 lyžica jednej z nasledujúcich surovín:

celého kmínu, anízu, semena feniklu alebo listy čerstvej mäty [voliteľné prísady, vytvára peknú chuť a pomáha pri zažívani]

Postup.
Naplňte fľašu vodou (v prípade ,že použijete fľašu s hermetickým uzáverom, naplňte ju len do 2/3 Toto je veľmi dôležité pretože CO2 plyny prirodzene produkované behom procesu fermentácie vytvoria v uzavretej fľaši vysoký tlak ktorý by mohol fľašu roztrhnúť]. rozpusťte cukor a pridajte šťavu z citrónu so zvrškom citrónovej kôry. Eventuálne môžete jednoducho pridať rozpolený citrón. [ Pred použitím citrónu s kôrou sa presvedčíte či plody neboli voskované alebo ošetrené chemikáliami proti škodcom alebo fungicidmi] pridajte sušené plody a kefírové zrna.
Upevníte tesne viečko na fľaši a nechajte obsah kvasiť po dva až tri dni v izbovej teplote Po tejto dobe sceďte perlivý Kefír d'acqua a nechajte vychladiť. Nápoj je pripravený pre spotrebu
Rovnaký postup opakujte pre prípravu ďalších dávok . Zdroj: Dom's Kefir


Príprava podľa článku z knihy Dr. Nečase: "Civilizační choroby, výživa a my"

 • 9 polievkových lyžičiek kryštálov Tibi,
 • 15 až 21 dkg bežného kryštálového cukru,
 • 3 kusy sušeného ovocia, alebo asi 20 ks hrozienok,
 • 3/1 citrónu, kôru citrónu dobre umyjeme, citrón sa vytlačí až je nápoj hotový.
 • Ideálne pre výrobu je trojlitrová fľaša od uhoriek, nápoj občas zamiešať !


Stáčanie nápoja, čo je scedenie do sklenenej nádoby alebo PET fľaše, v ktorej nápoj úschováme v chladničke, závisí na našej potrebe:
nápoj po 24 hodinách pôsobí mierne prehanavo,
nápoj po 48 hodinách normalizuje a je hotový pre bežné užívanie,
trojdenní nápoj a starší skôr zastavuje.

Po stočení kryštály dobre prepláchneme studenou vodou a postup opakujeme. Získaný prírastok kryštáloch použijeme buď pre rozšírenie našej výroby, alebo ich uložíme vo sladkej vode v chladničke.
Probiotický bylinný čaj
Užitím kefírových zŕn sa dajú spojiť výhody a účinky bylinných čajov a odvaroch zo schopnosťami kefírových kultúr rozkladať vodou nerozpustné alebo ťažko stráviteľné látky.
Veľa liečivých, alebo farmakologicky aktívnych zložiek nájdených v bylinách sú vo forme éterických olejov - silici. Tieto sú večšinou nerozpustné vo vode. Kultivácia kefírovou kultúrou môže pomôcť uvolniť tieto súčasti do vodného roztoku. Toto sa dosiahne vďaka akcii určitých enzymov produkovaných mikróby a kvasinkami behom fermentácie. Niektoré aktívne zložky bylín sa tak tiež môžu rozpustiť vďaka malému množstvu alkoholu vyprodukovaného behom procesu kvasenia. Nápoj obsahuje niektoré z vitaminoch rady B komplex, ktoré sú tvorené zásluhou kvasiniek a ďalších mikro organizmoch, spolu s doplnkom aminokyselín, RNA a DNA [mikróby a kvasinky samé]. Tento proces produkuje osviežujúci nápoj, ktorý môže chutnať podobne ako šampanské, alebo ako perlivá esencia z vonných bylín ktoré k príprave vyberáte.


"Kefír d'erba liečivý" - Príklad receptu bylinného toniku

 • 1 lyžičky listu ďateliny alebo kvetu harmančeka
 • 5 celých šípok alebo 1 čajový sáčok šípkového čaju
 • 1 lyžičiek buď medu alebo sladového výťažku
 • 2 až 3 lyžičky kefírových zŕn
 • 500 ml [2 poháre] pramenitej alebo pitnej vody

"Kefír d'erba liečebný" môžete pripraviť pomocou 2 metód, popísaných nižšie.

1. Surová bylinná extrakcia za studena. Použitie tejto metódy pomáha uchovať tepelne citlivé základné zložky, ktoré sú normálne zničené varením. Nehladiac na látky rozpustné, spoliehame sa hlavne na schopnosť mikroflóry kefíru extrahovať rozpustné aktívne ingrediencie z bylín. Po 24 až 48 hodín fermentácie sa byliny javia strávené, uvoľňujúce činné zložky do roztoku. Doporučujme používanie kefírového váčku pre tuto metódu extrakcie pre ľahké oddelenie kefírových zŕn z bylinných časti jednoduchým odstránením vaku obsahujúceho zrna potom čo fermentácia je kompletná.
Postup: Naplníme fľašu do 2/3 vodou. Pridáme a rozpustíme med alebo slad. Uložíme zbytok prísad a váčok s kefírovými zrný. Vo fľaše s tesným viečkom necháme kvasiť 48 až 3 dni v izbovej teplote. Odstránime vak a scedíme. Kefír d'erba liečebný je pripravený ku spotrebe.

2. Bylinná čajová metóda. Vodu v hrnci privedieme k varu. Pridáme šípky, kvet podbeľa lúčneho alebo kvet harmančeka. Hrniec zakryjeme a necháme vylúhovať a vychladnúť na izbovú teplotu. Bylinný čaj scedíme a vlejeme do fľaše. Pridáme cukor a kefírové zrna. Vo fľaše s tesniacim viečkom necháme kvasiť 48 až 3 dni v izbovej teplote. Po scedení je kefír d'erba pripravený ku spotrebe.
Tipy a variacie Skúste miešaním rôznych kombinacíi z bylín ktoré máte rád, alebo potrebujete. Pridaním púpavového koreňu na prečistenie a liečenie pečene alebo mučenkou jedlou a šišák vroubkovaný pre dobré spanie. Môžete použiť komerčne bylinné porciované čaje v oboch metódach popísaných vyššie. Nie sú tu žiadne obmedzenia a experimentovanie je doporučené. Keď skúšate nové variácie bylinných nálevoch, nepoužite všetky kefírová zrna pre prípad že kefírová kultúra nebude na niektorú z vašich variácií reagovať správne.

Recenzie

Napísať recenziu

TIBI - vodný kefír

TIBI - vodný kefír

Tibi kefír

sú naozaj živé zrnka, rastú a množia sa celkom rýchle, stačí im k životu len voda a cukor.Majú jedinečnú štruktúru a farbu, sú priehľadné a krehké ,preto ich je ľahko rozlomiť . Žijú vo výživnom roztoku vody s cukrom a nejakým sušeným ovocím, v ktorom postupne rastú a delia sa . Spotrebovávajú cukor a na výmenu uvoľňujú do roztoku cenné látky, ktoré pôsobia priaznivo na zdravotný stav.

2 ďalších produktov v rovnakej kategórii:

Follow us on Facebook