Informace

Najpredávanejšie produkty

  • možnosti platby a doručenia

  • TOPlist
ČAGA - tinktúra 30ml Zväčšiť

ČAGA - tinktúra 30ml

CAGA tinktura

Nový produkt

Herballmedix

Čaga /Inonotus obliquus/ je huba parazitujúca na kmeňoch briez, ktorá známa pre svoje jedinečné liečivé účinky. Rastie najmä na Sibíri, kde významnou mierou prispieva ku zdraviu obyvateľstva.

Viac detailov

1 Položka

Pozor: Posledné kusy na sklade!

6,50 €

Detaily

Čo vlastne robí túto hubu takou výnimočnou? Čaga dokáže vytiahnuť liečivé látky z kmeňa brezy a k tomu pridáva vlastné zložky. Čaga obsahuje viac ako 200 rôznych biologicky aktívnych látok. Z hľadiska farmakologických účinkov sú najdôležitejšie polysacharidy, polyfenolické látky a triterpenoidy lanostanového typu. Ďalej obsahuje seskviterpeny, steroly, lipidy a alkaloidy a tiež vysoký obsah melanínu. Čaga obsahuje všetky esenciálne aminokyseliny, vitamíny B1, B2 a B3, fenoly, minerály (meď, horčík, vápnik, železo, chlorid, mangán, germánium), vlákninu, kyselinu betulínovú a celý rad ďalších vitamínov, antioxidantov a minerálnych látok.

Udáva sa, že táto huba má výrazné kancerostatické účinky, predovšetkým pri nádorových ochoreniach tráviaceho traktu, rakoviny prsníka a ženských orgánov. Ďalej výrazne posilňuje imunitný systém, zvyšuje chuť do jedla, čistí krv, regeneruje činnosť základných čističov - pečene a obličiek, potláča negatívne pôsobenie chemických liekov, aditív aj pesticídov na organizmus. Ryšavec tiež povzbudzuje enzymatické funkcie, preto je jeho užívanie vhodné pri problémoch s pankreasom, zápaloch žalúdka, vredoch aj u ulceróznej kolitídy a Crohnovej choroby.

  • Posilňuje imunitný systém Sibírska čaga má antivírusové a antibakteriálne účinky. Zvyšuje odolnosť organizmu voči chorobám a podporuje jeho schopnosť bojovať s vírusmi. Účinok na imunitu preukázali tiež nedávno realizované laboratórne testy, ktoré poukázali predovšetkým na efektivitu beta-glukánov a terpenoidov z húb na posilnenie prirodzenej imunity. Vedci dokonca preukázali antivírusové účinky húb na HIV a hepatitídu.
  • Priaznivo pôsobí na tráviaci systém Čaga odstraňuje problémy s trávením a zlepšuje vylučovanie. Priaznivo pôsobí proti zápalu žalúdka, dvanástorníka a čriev a žalúdočným vredom, ochoreniam pankreasu a sleziny, Crohnovej chorobe a autoimunitným ochoreniam. Zlepšuje tiež činnosť pečene a chráni pečeňové bunky pred poškodením toxickými látkami.
  • Má protirakovinové účinky Medzi vedecky preskúmané zdravotné prínosy kyseliny betulínovej, ktorú čaga obsahuje, patria jej protirakovinové účinky, ktoré zabraňujú tvorbe a rastu rakovinových buniek. Uvádza sa najmä, že ide o nádory tráviaceho traktu, ale aj rakovinu prsníka a ženských pohlavných orgánov. Čaga teda pôsobí preventívne proti vzniku nádorov. Znižuje tiež nežiaduce účinky chemoterapie a pôsobí cytotoxicky proti rôznym typom nádorových buniek, zatiaľ čo zdravé bunky nie sú zasiahnuté. Môže tak slúžiť ako vhodný doplnok k štandardnej liečbe nádorových ochorení.
  • Je účinná pri kožných ochoreniach Priaznivo pôsobí pri kožných ochoreniach, najmä pri psoriáze a ekzémoch. Prispieva tiež k vymiznutiu kožných výrastkov a pigmentových škvŕn.
  • Pozitívne ovplyvňuje nervovú sústavu Čaga posilňuje nervový systém a zlepšuje kognitívne funkcie mozgu, ako sú pamäť a učenie.
  • Ďalšie účinky Čaga dokáže zvýšiť schopnosť organizmu zvládať úzkosť a stres. Má tiež analgetické účinky, teda znižuje bolesť. Priaznivo pôsobí aj pri vypadávaní vlasov, artritíde či astme. Vďaka vysokej zásobe antioxidantov znižuje negatívne pôsobenie zlého ovzdušia, alkoholu či chémie v ľudskom organizme.

Dávkovanie: 3x denne 10 kvapiek do 2 dcl. vody / čaju. Výrobok nie je z dôvodu obsahu alkoholu vhodný pre deti, tehotné a dojčiace matky.

Balenie: 30 ml

Skladovanie: Uschovávajte v suchu, mimo dosahu priameho slnečného žiarenia, pri teplote 10-25°C. Chráňte pred mrazom.

Upozornenie podľa nariadenia komisie EÚ: Tento produkt je registrovaný ako doplnok stravy. Nemá schválené liečivé účinky a nejedná sa o liek. Nie je určené ako náhrada pestrej stravy. Neprekračujte odporúčané dávkovanie. Ukladajte mimo dosahu detí. Minimálna trvanlivosť vyznačená na obale.

Recenzie

Napísať recenziu

ČAGA - tinktúra 30ml

ČAGA - tinktúra 30ml

Čaga /Inonotus obliquus/ je huba parazitujúca na kmeňoch briez, ktorá známa pre svoje jedinečné liečivé účinky. Rastie najmä na Sibíri, kde významnou mierou prispieva ku zdraviu obyvateľstva.

30 ďalších produktov v rovnakej kategórii:

Follow us on Facebook